NEFES TERAPİSİ


Nefes her şeydir. Nefes terapisi ise etkili bir tedavi yöntemidir. Nefes terapisi, dünyada en çok kullanılan ve büyük dönüşümler yaratan birçok nefes tekniğini, farklı enerji tekniklerini ve zihinsel çalışmaları kapsayan güçlü bir sentezidir. Uzman bir nefes terapistinden alacağınız destekle, bağlantılı diyafram nefesleri alarak hem fiziksel hem zihinsel hem de ruhsal olarak etkin bir değişim yaşayabilirsiniz.

Nefes terapi fiziksel, ruhsal ve psikolojik sorunlarınız için etkin bir tedavi sunar Fiziksel olarak yaşadığımız birtakım hastalıklarda da nefes terapisi etkin bir tedavi yöntemi olarak kullanılır. Örneğin; migren, astım, tansiyon, baş ağrısı, romatois artrit, kalp hastalıkları ve kanser gibi fiziksel rahatsızlıkların tedavisinde destekleyici iyileştirme yöntemidir. Bir Avusturalyalı bilim adamı nefes terapisinin fiziksel etkisini şöyle açılar; eğer bir hücrede oksijen varsa orda hastalık yoktur ya da hastalık varsa oksijen yoktur.

Nefes terapisi aynı zamanda yaşam kalitenizi artırmaya yönelik bir tedavi yöntemidir. Nefes seansları alan danışanlarımız, daha enerji dolu ve canlı bir yaşama kavuşur. Birbiri ile bağlantılı ve muazzam şekilde işleyen immün sistemimizde ritmi değiştiren stres, öfke, sinir gibi duyguları azaltır ve böylelikle sağlıklı bir bedene kavuşuruz.

Nefes terapisinde kullanılan mucize nefes tekniği bir çeşit hipnotik bir çalışmadır aynı zamanda. Bu yüzden seanslar sırasında danışanlar bilinçaltına yolculuk yaparak travmalar da çözülmeler yaşarlar. Travmaların yanı sıra Nefes terapisinin depresyon, kaygı bozuklukları, panik bozukluk, fobiler gibi konularda da etkin bir yöntem olduğu görülmüştür. Günümüzde etkin bir psikoterapi yöntemi olan nefes terapi başlı başına bir tedavi olmayıp, iyileştirme sürecinde etkin bir destektir. Birbirinden ayrılamaz bir bütün olan zihin, beden ve ruh için ciddi bir fiziksel hastalık yaşamadan, şifa kapısı açık olan bu muazzam terapiyi uygulamak adına danışmanlık alabilirsiniz.